Przeskocz do treści

SZWALNIA COMPASJA

Po uruchomieniu Warsztatu Ergoterapii PRALNIA Fralka, Spółdzielnia PASJA podjęła wyzwanie związane z wyszkoleniem personelu oraz zbudowaniem zaplecza dla Warsztatu Ergoterapii  SZWALNIA Compasja.

Aby przygotować mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie (powiat Oleśnica) do pracy w nowej branży, zorganizowaliśmy KURS SZWALNICZY. Po ukończeniu kursu  najlepszym uczestnikom przedstawiliśmy propozycje pracy.

Dnia 7.08.2017 w PDPS-ie Ostrowina rozpoczął się kurs przygotowania do zawodu KRAWIEC, który zakończył się w połowie września. W kursie wzięło udział 20 osób mieszkających w Ostrowinie oraz filii Jemielna. Kurs został zorganizowany  przez oleśnicki PCPR z inicjatywy Spółdzielni Socjalnej PASJA dla mieszkańców PDPS-u. Projekt zrealizowała firma szkoleniowa Vademecum.

Prawie wszyscy uczestnicy kursu są zadowoleni z nowych umiejętności i perspektywy zatrudnienia.

Po zakończeniu kursów, rozpoczęły się staże dla 6 osób, po których 5 osób znalazło zatrudnienie. Od 2017 roku wraz z kilkoma szwalniami bierzemy udział w projekcie tworzenia rozproszonej sieci produkcji. Akcji patronuje nasz strategiczny partner Spółdzielnia Socjalna Panato z Wrocławia.